KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123200
nr 1612 3200
Ivar Hjertqvist
(1907-1983), Sverige
Oljemålning, Signerad, Timmerstockar i älv. Olja på duk, 46x54 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 april 2024
kl 20:29:45
15/4 17:19:29
100 kr
15/4 18:39:34
Ivar Hjertqvist
Läs mer om Ivar Hjertqvist